15 Nisan 2012 Pazar

2011 öküzgözü


Cuma günü son derece yorucu bir gündü, şaraphanede işler sürekli ters gitti...
Trafo patladı, uzun süre elektriklerin gelmesini bekledik. Üstüne üstlük kimsenin uğramadığı şaraphanemize ziyaret üzerine ziyaret gerçekleşti :)) Hocalar, yağ kongresine gelen ziyaretçiler, belçikalı misafirler derken, ancak saat 2'de işe başlayabildik. Arkadaşım Mahmet Ali'nin tezi için ürettiğimiz şarapları filtreleyip, şişeledik :) Kendi başıma 70 adet şişe yıkadım, bir o kadarını da arkadaşlarla beraber... Sürekli değişmesi gereken filtreler, tek tek şişeleme, şişelenen şarapların mantarlanması, taşınması, etiketlenmesi...  Şarap üretmek zorlu bir iş aslında, bizler de bedensel işlerde kötü şehirlileriz  ve anlayacağınız üzere hepimiz Cumartesi günü kelimenin tam anlamıyla tutulduk:)) Neyse ki haftasonu bizi kurtardı da dinlenebildik.

Veee... Cumartesi arkadaşlarla şarabımızı tattık. Bolca vişne tadı olan harika meyveli bir şarap olmuş:)) Ellerimize sağlık.


Pazar günü ise güneşin, sıcak havanın keyfi vardı sadece...


Dostlarla hoş muhabbet vardı :)

Muhabbetle kalın

:))

2 yorum:

 1. öküzgözü ha.
  :)
  bayılırım.
  :)
  bi de boğazkere ve kalecik karası.
  :)
  yaptınız ha ne güzel.
  :)
  fotolar da.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederimm, evet, biz de boğazkere-öküzgözü ürettik bu sene. Ama bazı yıllar kalecik karası, emir de üretiliyor şaraphanemizde... Bir deeee çok meşhur portakal şarabımız vardır :)) Ama bu seneler üretemedik bandrol problemimiz vardı da :))

   Sil

Yorum yaparsanız çok sevinirim

Bu Blogda Ara da Bul :)

Her hakkı saklıdır!!!

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. Maddesi gereği bu blogdaki eserlerin tamamının telif hakları yazara aittir. Herhangi bir şekilde "alıntı olduğu ve hangi yazara ait olduğu" belirtilmeden ve yazarın blogundan link vermeden kullanmak suçtur.