1 Nisan 2015 Çarşamba

Nisan'da Adana'da...

Yine portakallar çiçek açtı. Tam da artık bunalmışken, psikolojim yerlerdeyken, bu işler hiç bitmeyecek, boğuluyorum derken... Bahar geldi :) Birden bulutlar dağılıverdi. Yani anlayamıyorum işte, nasıl da bir küçücük beyaz çiçek beni böylesine değiştirebiliyor. Yan taraftaki portakal bahçesine kafamı çevirip bir kere bile bakmazken, bir gün önce hiç bir şey yokken, bir gün sonra büyülü koku ile bakışlarını oraya çevirmek... O çiçekleri görmek, baharı görmek, duymak, koklamak... ona dokunmak. Anlatamıyorum ki, sanki her şey yeniden başlıyor. Neden her yerde baharın gelişini kutladıklarını tüm ruhumla anlıyorum böyle olunca.

Artık Adana'nın da bir sokak karnavalı var. Portakal Çiçeği Karnavalı. Bizi bu sene 3. kez çok mutlu etmeye geldi. Buraya tıklayarak festival programına ulaşabilirsiniz (4 Nisan 2015).

Nisan'da Adana'da :)

 Bir de Ayşe Arman da geliyor :))) daha ne olsun...

4 yorum:

  1. nasılsın. memlekettesin herhaldee. nası gidiyooo :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok iyiyim teşekkür ederim deeptone, iyi gidiyor:) Evet memleketteyim şimdi. 12 Haziran'a doktora sunumum var, ona hazırlanıyorum. Umarım sen de iyisin, bana şans dile, sevgiler.

      Sil

Yorum yaparsanız çok sevinirim

Bu Blogda Ara da Bul :)

Her hakkı saklıdır!!!

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. Maddesi gereği bu blogdaki eserlerin tamamının telif hakları yazara aittir. Herhangi bir şekilde "alıntı olduğu ve hangi yazara ait olduğu" belirtilmeden ve yazarın blogundan link vermeden kullanmak suçtur.