7 Eylül 2015 Pazartesi

OIV 2015 Mainz

Merhaba blog, doktora bitmişse eğer, proje de sonlandı mı biraz kendimize vakit ayırabiliriz demektir... Geçen haftalarda OIV 2015 Mainz'e katıldık.
 Bu guzel şehirden ve Riesling'den bahsetmeden geçmek olmaz. Riesling bu bölgenin ve aslinda Almanya'nın en önemli beyaz şaraplık üzüm çeşitlerinden biri.

Mainz Frankfurt'a çok yakın şirin bir yer ve şarapçılık bu bölgede cok önemli. Yarı aromatik bir çeşit olan Riesling'den muhteşem şaraplar yapiyorlar. Bir hafta boyunca bol bol tadabildiğimiz kadar Riesling şarabını takarak, tat ve koku hafızamıza kazımaya çalıştık. Muhteşemdi. Daha önce Bordeaux'da iken Alman şarapları tadımına katılmıştım ve bu leziz şarabı tatma fırsatı bulmuştum, şimdi iyice pekişmiş oldu. Bir de ice wine vardı ki kendisi de ayrı bir yayın konusudur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparsanız çok sevinirim

Bu Blogda Ara da Bul :)

Her hakkı saklıdır!!!

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. Maddesi gereği bu blogdaki eserlerin tamamının telif hakları yazara aittir. Herhangi bir şekilde "alıntı olduğu ve hangi yazara ait olduğu" belirtilmeden ve yazarın blogundan link vermeden kullanmak suçtur.